USA: Nastolatek skazany na dożywocie za zabójstwo nauczycielki

Estimated read time 2 min.

Willard Miller, jeden z nastolatków, który przyznał się do zabójstwa nauczycielki języka hiszpańskiego kijem bejsbolowym, został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności z możliwością starania się o warunkowe, przedterminowe zwolnienie nie wcześniej niż po upływie 35 lat.

Do zbrodni doszło na początku listopada 2021 r. w parku w Fairfield w stanie Iowa, gdzie 66-letnia nauczycielka języka hiszpańskiego, Nohema Graber, często spacerowała po pracy. Sprawców do ataku skłoniła zła oceną, którą kobieta wystawiła Millerowi. Dwaj 16-latkowie, Willard Miller i Jeremy Goodale, zaatakowali swoją ofiarę kijem bejsbolowym. Po zabójstwie ciało ukryli pod plandeką na terenie parku.

W toku późniejszego śledztwa obydwaj przyznali się do winy. Miller został teraz skazany na dożywotnie pozbawienie wolności z możliwością warunkowego, przedterminowego zwolnienia nie wcześniej niż po 35 latach. Sędzia zaznaczył przy tym, że gdyby przepisy stanowe pozwalały na wydanie surowszego wyroku wobec nieletniego, nie orzekłby możliwości przedterminowego zwolnienia.

Jeremy Goodale usłyszy wyrok w sierpniu. Jego obrońcy mają wnosić o karę 25 lat pozbawienia wolności. Poza tym sprawcy mają zapłacić grzywnę w wysokości 150 tys. dolarów jako zadośćuczynienie dla rodziny Nohemy Graber.

Źródło: PAP, USA Today
Foto: Fairfield Police Department, Zastępca Prokuratora Hrabstwa Jefferson

Może Cię zainteresować