Federacja Clout MMA pod lupą MSWiA

Estimated read time 3 min.

Nowa federacja Clout MMA znalazła się pod lupą MSWiA. Stawia to pod znakiem zapytania galę zaplanowaną na 5 sierpnia w Warszawie. Twarzą organizacji jest były piłkarz reprezentacji Polski, Sławomir Peszko.

Federacja Clout MMA powstała całkiem niedawno. Jej twarzami zostali były piłkarz reprezentacji Polski, Sławomir Peszko i influencerka Lexy Chaplin, wcześniej występująca jako zawodniczka federacji High League.

5 sierpnia na warszawskim Torwarze Clout MMA zamierza zorganizować swoją pierwszą galę.

Jak donosi Salon24.pl, federacja znalazła się pod lupą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Powód to ewentualne związki organizacji z Czeczenami, którzy utrzymują bliskie stosunki z czeczeńskim przywódcą, oskarżonym o zbrodnie wojenne na Ukrainie, Ramzanem Kadyrowem.

Rzecz w tym, że jakiś czas temu MSWiA zamroziło rachunki federacji High League. Beneficjantami rzeczywistymi tej federacji okazało się rodzeństwo – Khazhbi i Diana Edelbiev, których rodzina ma związki właśnie z Ramzanem Kadyrowem. W praktyce zamrożenie rachunków spowodowało zablokowanie działalności High League.

Z czasem powstała nowa federacja, Clout MMA. Odpowiada za nią spółka NO LIMIT, a zgodnie z danymi ujawnionymi w Krajowym Rejestrze Sądowym, funkcję prezesa zarządu tej spółki pełni niejaka Julita Górska. To żona Sławomira Bielskiego, który występował w KRS jako komplementariusz uprawniony do reprezentowania spółki High League Bielski, obok wspominanych już Khazbiego i Diany Edelbievów.

Jak zapewnili przedstawiciele Clout MMA, przygotowania do gali 5 sierpnia przebiegają zgodnie z planem, federacja działa zgodnie z polskim prawem i posiada środki pochodzące z legalnych źródeł. Podkreślili także, że potępiają wojnę wywołaną przez Rosję na Ukrainie.

Źródło: salon24.pl, sport.pl
Foto: https://www.instagram.com/p/CtbNzLytqYp (@cloutmma)

Może Cię zainteresować