Muzyk Krzysztof S. oskarżony o pedofilię

Estimated read time 2 min.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko muzykowi Krzysztofowi S., współtwórcy programu dla dzieci „Tęczowy Music Box”. Oskarżenie dotyczy pedofilii.

Akt oskarżenia trafił do sądu 14 lipca br. Obejmuje przestępstwo z art. 200 par. 1 Kodeksu karnego, czyli wykorzystanie seksualne osoby poniżej 15 roku życia, za co grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia miało dojść w 2017 r. w Puławach podczas warsztatów jazzowych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie, w którym funkcję prezesa pełnił wówczas Krzysztof S.

Oskarżony do tej pory nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Pod koniec czerwca na kanale YouTube niezależnego dziennikarza śledczego Mariusza Zielke pojawił się jego reportaż „Bagno”. Autor opisuje w nim m. in. o popełnieniu przez Krzysztofa S. przestępstw seksualnych jeszcze w latach 90.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odnosząc się do materiału poinformowała, że tylko jeden z kilku wskazanych czynów nie uległ przedawnieniu, a postępowanie w tej sprawie jest już w końcowej fazie. Pozostałe czyny były przedawnione już w momencie zgłaszania ich przez osoby pokrzywdzone pod koniec października 2018 r. Śledztwo dotyczące zgwałceń na dwójce małoletnich z lat 1997-1999 ruszyło w lutym 2019 r.

Źródło: PAP
Foto: Krzysztof S. – pl.wikipedia.org / Kontrola

Może Cię zainteresować