Nowe nagrania z popisów kierowcy żółtego renault

Estimated read time 3 min.

Nie milkną echa wypadku żółtego renault megane z Krakowa, w którym zginęło czterech młodych mężczyzn. Pojawiają się nowe nagrania popisów kierowcy.

Pierwsze opublikowane video pochodziło z zapisu krakowskich kamer monitoringu. Widać było na nich, jak żółte renault megane RS, za kierownicą którego miał siedzieć Patryk Peretti, syn Sylwii Peretti z programu „Królowe życia”, pędziło nocą ulicami miasta. Omal nie potrąciło pieszego przechodzącego w niedozwolonym miejscu. Potem kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na schody na bulwary i dachował. W efekcie zginęło czterech młodych mężczyzn.

Portal tvp.info opublikował nagrania z kont w mediach społecznościowych Perettiego i jego kolegów z nocy, w której doszło do wypadku. Widać tam, jak samochód znacznie przekracza prędkość czy przejeżdża na czerwonym świetle.

W portalu tablica-rejestracyjna.pl można znaleźć opinie o kierowcy żółtego renault już z 2020 roku. Inni uczestnicy ruchu drogowego piszą tam m. in. o wyprzedzaniu pasem awaryjnym, przekraczaniu prędkości na mokrej nawierzchni czy stwarzaniu niebezpiecznych sytuacji.

Teraz portal autokult.pl opublikował video potwierdzające te komentarze. Żółte renault megane RS wielokrotnie pędziło po Krakowie i okolicach, za dnia i w nocy, znacznie przekraczając dopuszczalną prędkość (np. jadąc przeszło 100 km/h w terenie zabudowanym), wyprzedzając pasem awaryjnym, wyprzedzając w ostatniej chwili ryzykując zderzenie czołowe, zajeżdżając drogę, przejeżdżając na czerwonym świetle, nie zwalniając nawet na przejściach dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej czy driftując na drodze publicznej.

Z nagrań wynika, że Patryk Peretti podczac tych popisów bywał zarówno kierowcą, jak i pasażerem renault.

Źródło: tvn24.pl, tvp.info, fakt.pl, tablica-rejestracyjna.pl, autokult.pl
Foto: autokult.pl

Może Cię zainteresować