Wyciekły nagrania z imprezy w szkole policji

Estimated read time 3 min.

Do sieci wyciekły nagrania z imprezy z okazji zakończenia kursu oficerskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Siedmiu funkcjonariuszy usunięto z kursu. Wszczęto wobec nich postępowania dyscyplinarne.

Imprezę zorganizowano na początku lipca w jednym z budynków Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Miało się na niej bawić nawet 200 osób. Jeden z uczestników sfilmował wydarzenie. Nagranie krążyło między funkcjonariuszami policji, w końcu dotarło także do kierownictwa szkoły oraz do Komendy Głównej Policji.

Video ujawnione przez portal tvn24.pl trwa blisko siedem minut. Widać na nim, jak funkcjonariusze kończący kurs oficerski przekazują „władzę” policjantom rozpoczynającym kurs. Parodiują w ten sposób służbowe uroczystości. – Dowódca uroczystości nadsztabowy starszy Śpioch złoży teraz meldunek […] komendantowi nadgwiazdnikowi staremu Maciejowi – mówi na nagraniu policjantka.

Wtedy pojawiają się funkcjonariusze w niepełnym umundurowaniu – mają rozpięte marynarki, czapki, krótkie spodenki i klapki – Wszyscy się wstawili, wstawieni i zadowoleni – rzuca jeden z nich.

Potem trzech kursantów wręcza jednemu z policjantów butelki z napojami w formie podziękowań. – No i dzisiaj kursów tradycję otwieramy i do odcięcia się bawimy – podsumowuje funkcjonariuszka, która prowadzi imprezę.

Gdy tylko nagranie dotarło do władz szkoły i całej policji, wobec siedmiu osób biorących udział w wydarzeniu wszczęto postępowania dyscyplinarne, usunięto je także z kursu oficerskiego. Co ciekawe, powodem podjęcia takich kroków miała być nie sama impreza, ale niekompletne umundurowanie funkcjonariuszy.

Niektórzy wykładowcy policyjnej szkoły uważają, że taka impreza nie mogła odbyć się bez wiedzy kierownictwa placówki. Inni wątpią natomiast, czy funkcjonariusze zrobili coś złego – ich zdaniem była to po prostu forma kabaretu i przedstawienia.

Obejrzyj video na YouTube:

Źródło: tvn24.pl
Foto/Video: youtube.com / Fakt

Może Cię zainteresować