Uderzenie w gangi okradające klientów klubów nocnych

Estimated read time 2 min.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali kolejne 20 osób, które podejrzewa się o udział w gangach okradających klientów klubów nocnych.

W tej realizacji w ręce śledczych wpadły kelnerki, tancerki oraz kierowniczki lokali, które zawiadywały procederem okradania klientów, obserwując sytuację w lokalach poprzez kamery monitoringu. Jednocześnie kierowniczki pośredniczyły w kontaktach pracowników lokali z ich opiekunami.

Gangi działały w klubach nocnych w wielu miejscach w Polsce, m. in. w Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie czy Wrocławiu. Podejrzani doprowadzali klientów klubów do stanu pozbawienia świadomości, by dokonywać przestępstw na ich szkodę. Mowa o dokonywaniu transakcji finansowych ich kartami płatniczymi za usługi rzekomo oferowane w lokalach, zaciąganiu pożyczek czy likwidacji rachunków oszczędnościowych, wykorzystując należące do nich urządzenia mobilne, takie jak smartfony.

20 zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonywania rozbojów i oszustw.

Łącznie w śledztwach dotyczących okradania klientów klubów nocnych występuje już 129 podejrzanych, z których 54 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Sprawa ma charakter rozwojowy, możliwe są kolejne zatrzymania.

Źródło: CBŚP
Foto/video: CBŚP

Może Cię zainteresować