Nieoficjalnie: Kolejne ciała ujawnione pod Zgorzelcem

Estimated read time 3 min.

Jak wiadomo nieoficjalnie, śledczy mieli pod Zgorzelcem ujawnić kolejne jedno lub dwa ciała ofiar porachunków gangów przemytniczych z lat 90.

Informacje te przekazał dziennikarz wrocławskiej Gazety Wyborczej, Marcin Rybak. Według jego wiadomości zwłoki mogły być rozpuszczone w kwasie lub rozdrobnione w maszynie do cięcia gałęzi. Jedna z osób związanych ze sprawą miała zdecydować się na współpracę z prokuraturą i przyjąć status świadka koronnego.

Z naszych ustaleń, niepotwierdzonych przez oficjalne źródła wynika, że śledczy poszukiwali szczątków gangsterów o pseudonimach „Śliz” oraz „Pawko”, a także niejakiego „Chrząkala”, związanego w latach 90. z Nikodemem S. ps. „Nikoś”. To właśnie zwłoki „Chrząkala” miał zostać rozdrobnione w maszynie do cięcia gałęzi. Możliwe zatem, że funkcjonariusze odnaleźli teraz jego ciało.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy sukces śledczych w tej sprawie. CBŚP w kwietniu br. w lesie w Jędrzychowicach pod Zgorzelcem odnalazło po pracach ziemnych ciało mężczyzny zaginionego w lipcu 1997 r. Został on zastrzelony, miał ręce skute kajdankami, a zwłoki przysypano kilkumetrową warstwą wapna, ziemi i liści. Zamordowanym najpewniej był Grzegorz J. ze Zgorzelca, który w momencie zaginięcia miał 28 lat.

Do sprawy w lipcu br. na Mazowszu zatrzymano Jarosława J. ps. „Jakubek”, a w hiszpańskim Alicante Ryszarda M. ps. „Azja”. Obaj w latach 90. najpierw współpracowali, a po rozłamie wśród tamtejszych przemytników „Jakubek” stanął po stronie Jacka B. ps. „Lelek”, zaś „Azja” pozostał po stronie swojego brata – Zbigniewa M. ps. „Carrington”, nazywanego „królem przemytników spirytusu”.

Ryszard M. został już sprowadzony do Polski. W ostatnim czasie przedłużono wobec nieco środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania do 8 listopada. Ciąży na nim zarzut udziału w zabójstwie, za co grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Źródło: Inf. własna, Osobowe Źródła Informacji, wroclaw.wyborcza.pl, „Świadek koronny. Sprzedał Carringtona, króla spirytusu” – wyd. Harde, Warszawa 2019
Foto: Alfabet mafii (prod. TVN 2004), facebook.com

Może Cię zainteresować