Wpadli gangsterzy podejrzani o zabójstwo „Hiszpana” z 2002 r.

Estimated read time 2 min.

Policjanci ze stołecznego „Archiwum X” zatrzymali podejrzanych o zabójstwo Krzysztofa K. ps. „Hiszpan” z 2002 r. w ramach gangsterskich porachunków.

20 września 2002 r. około godz. 21.00 w restauracji przy ul. Ząbkowskiej na warszawskiej Pradze Północ dwóch sprawców z broni automatycznej otworzyło ogień do Krzysztofa K. ps. „Hiszpan”, dawnego ochroniarza Wiesława N. ps. „Wariat”, uchodzącego obok „Dziada” z lidera gangu ząbkowsko-praskiego. Sprawcy zamachu zdołali uciec.

Śledczy operacyjnie wiedzieli, że to odwet ze strony tzw. grupy grochowskiej za inną egzekucję, od której doszło kilka tygodni wcześniej pod siłownią na Tarchominie. Brakowało jednak dowodów, które pozwoliłyby na przedstawienie zarzutów i skazanie sprawców.

W 2020 r. specjaliści ze stołecznego „Archiwum X” wraz z prokuratorami przeanalizowali raz jeszcze całość zebranych materiałów i wykonali re-badania laboratoryjne, wykorzystując nowoczesne technologie.

To pozwoliło na wystawienie międzynarodowego listu gończego za jednym z podejrzanych, którego zatrzymano potem na Ukrainie. W lipcu sprowadzono go do Polski. Drugi z podejrzanych wpadł 9 sierpnia br. w Warszawie w swoim miejscu pracy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zabójstwie oraz zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im dożywotnie pozbawienie wolności. Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: KSP
Foto/video: KSP

Może Cię zainteresować