Gang „barberów” rozbity. Porwali dla okupu

Estimated read time 2 min.

Śledczy rozbili grupę przestępczą odpowiedzialną m. in. za porwanie biznesmena z Wielkopolski. Wśród zatrzymanych są współwłaściciele salonu barberskiego.

Na początku lutego 2021 r. podejrzani mieli porwać biznesmena z woj. wielkopolskiego. Po wyjściu z domu mężczyznę zaatakowały trzy osoby przebrane za funkcjonariuszy policji. Mieli przy sobie przedmiot przypominający broń. Wepchnęli biznesmena do samochodu, związali i wywieźli do lasu. Ofiara była bita i zastraszana, grożono jej śmiercią.

Przedsiębiorca w obawie o własne życie ujawnił napastnikom, gdzie trzyma pieniądze. Wtedy odzyskał wolność i przez pola dotarł do sklepu spożywczego, z którego wezwał pomoc.

W tym czasie podejrzani udali się do miejsca wskazanego przez porwanego, skąd zabrali walizkę zawierającą ponad 2 mln złotych w gotówce.

Śledczy dokonali pierwszych zatrzymań w sprawie na początku 2022 r. Później wpadły jeszcze dwie osoby, a w sierpniu br. pozostała część grupy. Łącznie to dziesięciu podejrzanych. Wśród nich znaleźli się współwłaściciele i pracownik salonu barberskiego. Większość była wcześniej karana.

Teraz usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, porwania dla okupu, kwalifikowanego wymuszenia rozbójniczego, rozboju z przedmiotem przypominającym broń i podżegania do kwalifikowanego zabójstwa. Przy dwóch osobach ujawniono narkotyki, w związku z czym przedstawiono im też zarzuty w tym zakresie. Podejrzanym o udział w gangu „barberów” grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Zostali tymczasowo aresztowani.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Źródło: PAP, Prokuratura Krajowa
Foto: Policja (zdjęcie poglądowe)

Może Cię zainteresować