Zlikwidowany szlak przemytniczy z USA

Estimated read time 2 min.

KAS przejmowała przesyłki z marihuaną, a CBŚP i CBZC ustalało członków gangu. Tak zlikwidowano szlak przemytniczy z USA.

W marcu br. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili na warszawskim Lotnisku Chopina przesyłkę, która zawierała 10 kg marihuany. Paczka miała dotrzeć do odbiorcy w Poznaniu. Został on zatrzymany wraz z innym mężczyzną przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji przy wsparciu kontrterrorystów. Zabezpieczono też kolejne narkotyki.

Ustalenia CBŚP i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) prowadziły do międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie założyli sklep internetowy, w którym za pośrednictwem przesyłek kurierskich sprzedawali narkotyki przemycane ze Stanów Zjednoczonych. Łącznie mogli sprowadzić do kraju co najmniej 100 kg marihuany.

W kwietniu br. na warszawskim lotnisku funkcjonariusze KAS przejęli następną paczkę z 10 kg środków odurzających. Adresatem przesyłki był mieszkaniec Wrocławia.

Niecały miesiąc później do sprawy zatrzymano dwie osoby, w tym podejrzanego o kierowanie gangiem. Dalsza praca śledczych doprowadziły do ujęcia w sierpniu jeszcze ośmiu osób – w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Warszawie.

W postępowaniu występuje 12 podejrzanych. Prokurator wystąpił wobec wszystkich z wnioskami o tymczasowe aresztowanie. Podczas działań zabezpieczono 20 kg marihuany i 50 tys. złotych w gotówce. Sprawa jest rozwojowa, nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Źródło: CBŚP
Foto/video: CBŚP

Może Cię zainteresować