Zabił byłą żonę 45 lat po rozwodzie

Estimated read time 2 min.

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 71-latki. Ofiara to jego była żona, rozwiedli się 45 lat temu.

W sobotę 2 września br. mieszkaniec gminy Krajenka poinformował policję w Złotowie o ujawnieniu zwłok 71-letniej kobiety w jej mieszkaniu na terenie miejscowości Paruszka. Przeprowadzona w środę sekcja zwłok potwierdziła wstępne ustalenia, że było to zabójstwo – do zgonu doprowadził postrzał w głowę.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymano podejrzanego – okazał się nim 85-letni Jerzy B. Przyznał się do winy i opisał, jak doszło do zbrodni. Mężczyzna swoją ofiarę zastrzelił z własnoręcznie wykonanej broni, którą następnie wyrzucił.

Motywem zbrodni były wydarzenia sprzed 45 lat. Jerzy B. i zamordowana kobieta byli wtedy małżeństwem przez blisko rok. W 1978 r. mieszkali razem przez pół roku, po czym kobieta wyrzuciła męża z domu. Przez lata ten czuł się pokrzywdzony, dlatego aby dokonać zabójstwa, specjalnie przyjechał do Wielkopolski z woj. opolskiego, gdzie obecnie mieszkał.

Podejrzanemu grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Śledczy będą wnioskować o jego obserwację psychiatryczną.

Źródło: PAP
Foto: KPP Złotów

Może Cię zainteresować