Zabójstwo w Żyrardowie. Nieoficjalnie: Ofiarą syn „Łysego”

Estimated read time 2 min.

W czwartek 12 października br. nad ranem w Żyrardowie doszło do zabójstwa. Zastrzelono 42-letniego mężczyznę. Nieoficjalnie udało nam się ustalić tożsamość ofiary.

12 października br. około godz. 5.00 rano policja została poinformowana o strzałach w okolicy ul. Kilińskiego w Żyrardowie. Niewiele później w znajdującym się tam kanale burzowym odnaleziono postrzelonego mężczyznę. Miał dwie rany postrzałowe klatki piersiowej. Podjęta reanimacja nie przyniosła skutki i mężczyzna zmarł.

Służby przekazały, że ofiarą zabójstwa padł notowany wcześniej 42-latek. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, m. in. na podstawie zyskujących popularność zapytań w wyszukiwarce Google i portalu Facebook, zastrzelonym mógł być Norbert L. To syn Ryszarda L., znanego niegdyś jako „Łysy” – byłego lokalnego boksera i działacza sportowego, który wystąpił nawet pod koniec lat 70. w filmie, wcielając się właśnie w postać boksera.

Jak pisał o nim nieżyjący już dziennikarz śledczy Janusz Szostak, „Łysy” w latach 90. miał obok Sławomira M. ps. „Spławik” stać na czele żyrardowskiego gangu, który zajmował się m. in. wymuszeniami haraczy od właścicieli lokali gastronomicznych.

Źródło: Inf. własna, rmf24.pl, newsbook.pl, crime.com.pl
Foto: KPP w Żyrardowie

Może Cię zainteresować